Kursy

Kursy w Szkole Groomingu Perros jest profesjonalnym przygotowaniem do zawodu fryzjera dla zwierząt. Chcemy przekazać Państwu jak największą wiedzę z zakresu groomingu a także praktyczne informacje z zakresu logistyki pracy groomera. Poniżej przedstawiamy ogólne założenia kursu, jesteśmy daleko elastyczni w potrzebach ale i możliwościach kursantów dlatego wiele rzeczy jest do uzgodnienia.

 Są dwa kursy – KURS PODSTAWOWY i KURS ZAAWANSOWANY

 1. KURS PODSTAWOWY

 Ilość osób na kursie – maksymalnie dwuosobowe grupy, dzięki czemu każdy z kursantów ma możliwie dużo kontaktu ze zwierzętami.

Czas trwania kursu – cztery tygodnie w godzinach w których będą zapisane psy do strzyżenia. Te oczywiście będziemy konsultować z kursantami dla większej wygody. W razie potrzeby (np. gdy ktoś pracuje i ma wolne tylko popołudniami) istnieje możliwość indywidualnego toku nauczania. Gwarantujemy prace na co najmniej 60 psach w czasie kursu, dotychczas, średnio kursanci pracowali na około 80 psach podczas całego kursu.

160 godzin pracy z psami. To jedyny w Polsce kurs dający tak dużo praktyki a należy pamiętać, że grooming to przede wszystkim umiejętność manualna.

Kurs obejmuje:

 – Podstawową wiedzę z zakresu pielęgnacji psów, technik strzyżenia i trymowania.

– Zabiegi pielęgnacyjne m.in. kąpanie i suszenie psów.

– Zabiegi dodatkowe takie jak czyszczenie uszu, obcinanie pazurów, czesanie i rozczesywanie włosów.

– Podstawy zwierzęcej psychologii, techniki obłaskawiania psów, redukowania stresu u zwierząt a także nauka właściwego podejścia do zwierząt.

– Informacje o zwierzęcych kosmetykach w tym o szamponach odżywkach, pudrach, farbach itp.

– Informacje o rodzajach sierści i odpowiednich narzędziach do ich pielęgnacji.

– Praktyczne informacje dotyczące prowadzenia salonu pielęgnacji zwierząt w tym: kontakt z klientem, reklama, organizacja pracy oraz praktyczne porady w zakresie potrzeb nowo otwartej firmy.
Kurs kończy egzamin oraz wydanie dyplomu ukończenia Szkoły Groomingu Perros.

 Kurs odbywa się w Salonie Perros na ul. Chełmońskiego 17 lub ul. Nowosądecka 52 w Krakowie. Koszt 3000 zł netto czyli 3690 zł brutto

 Zakwaterowanie na własną rękę.

 2. KURS ZAAWANSOWANY

 Kurs zaawansowany to 4 tygodniowy Kurs Podstawowy plus 8 tygodni praktyki pod okiem naszych groomerów w naszym salonie.

Istnieje możliwość zrobienia Kursu Zaawansowanego po odbyciu Kursu Podstawowego we wcześniejszym terminie ale nie dłużej niż rok po ukończeniu Kursu Podstawowego. W takim wypadku Kurs Zaawansowany trwa 8 tygodni.
Istnieje możliwość zrobienia Kursu Zaawansowanego po odbyciu Kursu Podstawowego w innym Salonie lub w innej szkole groomingu ale ponieważ jakość kursów szczególnie tych krótkich 2 tygodniowych albo prowadzonych w dużych grupach gdzie kontakt kursanta z psem jest minimalny; jest słaba, to kursant musi zdać egzamin z poziomu podstawowego i przejść tygodniowy okres próbny po którym zastrzegamy sobie prawo odesłania na Kurs Doszkalający lub jeszcze raz Kurs Podstawowy.

Kurs zaawansowany to możliwość pogłębienia wiedzy i umiejętności oraz nabrania niezbędnej praktyki by sprawnie, szybko i ładnie strzyc psy.

Kurs Zaawansowany zapewnia uzyskanie Dyplomu ukończenia Kursu Zaawansowanego w Szkole Groomingu Perros.

Dzięki 2 miesiącom samodzielnej pracy pod naszym nadzorem unikną Państwo popełnienia błędów na swoich pierwszych klientach co może zaważyć o opinii nowo otwartego salonu. Nasi instruktorzy przez dwa miesiące na bieżąco korygują błędy, podpowiadają i douczają. Przez dwa miesiące pracy w salonie można uzyskać doświadczenie i pewność w pracy z psami.

W czasie 2 miesięcy praktyki, zapewniamy prace na 100 psach.

Koszt Kursu Podstawowego plus 8 tygodniowej praktyki Kursu Zaawansowanego: 7 tys. zł netto czyli 8610 zł brutto.

Koszt 8 tygodniowej praktyki 5 tys zł netto czyli 6.150 zł brutto.